Zwycięstwo w derbach

W ostatni dzień wakacji na piłkarskich boiskach rywalizowali piłkarze chełmskiej A-klasy. Na stadionie w Leśniowicach tamtejsza Astra podejmowała Vojsławię Wojsławice. O godz. 11:00 na boisko wybiegli juniorzy. Mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla Astry, a honorową bramkę dla zespołu z Wojsławic zdobył Karol Mielniczuk.

W składzie juniorów Vojsławii zagrali: Patryk Godlewski – Patryk Baj, Rafał Czerniej, Wojciech Wlizło, Kamil Tabuła, Patryk Tałanda, Kacper Tyrka, Jakub Sokołowski, Karol Mielniczuk oraz Karol Gadzicki.

Następnie na boisku zmierzyły się drużyny seniorów. Trener Vojsławii Zbigniew Leśnicki zdecydował się na następujące ustawienie zespołu: w bramce: Jacek Kaczan, w obronie: Ernest Kaznowski, Kamil Leśnicki, Zbigniew Leśnicki, Krzysztof Mroczek, w pomocy: Dawid Hałaj, Grzegorz Jeleń, Adrian Kurec, Mateusz Dudzic oraz wataku: Mateusz Grzywaczewski i Marek Masternak. Jak widać skład wygląda na stabilny, ponieważ 9piłkarzy z pierwszego składu w niedzielnym meczu wybiegło w pierwszej jedenastce również tydzień wcześniej. Zatem największa bolączka zespołu Vojsławii z poprzedniego sezonu – ogromna rotacja składem – może na razie zniknąć.

Pierwsza połowa była pokazem futbolu na „najwyższym” poziomie. Nawet uważane za stosunkowo asekuracyjne podania wszerz boiska okazywały się wyzwaniem i zamiast pod nogami partnera z zespołu lądowały u przeciwnika.

Jak strzela się gole pokazali w 23. minucie zawodnicy Vojsławii. Doskonałym podaniem popisał się Dawid Hałaj, a wytrawny napastnik Marek Masternak w sytuacji „sam na sam” pewnie minął bramkarza dając prowadzenie swojemu zespołowi.

W drugiej połowie poziom gry nie uległ poprawie, z czego zawiedzeni byli licznie zgromadzeni kibice obu drużyn. Mecze z Astrą zwykle określane są jako „derby”, dlatego jednej jak i drugiej drużynie zależało na zwycięstwie w tym meczu. O tym, że atmosfera spotkania była niezwykle gorąca świadczy m.in. fakt, że od 53. minuty Vojsławia grała wdziesiątkę, po tym jak Ernest Kaznowski otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Nie przeszkodziło to gościom w atakowaniu bramki rywali. W 70. minucie świetną asystę zaliczył Grzegorz Jeleń, dośrodkowując wprost pod nogę Marka Masternaka. Ten uderzył z woleja wsamo okienko, nie dając żadnych szans bramkarzowi Astry. Po tym golu Vojsławia skupiła się głównie na obronie własnej bramki, aby dowieźć zwycięstwo do końca meczu. Ataki Astry przyniosły skutek dopiero w 90. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Piotra Lipiaka pewną sytuację wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie meczu Kamil Żukowski.

Astra Leśniowice 1:2 (0:1) Vojsławia Wojsławice

Źródło: Głos Wojsławic